2021 Cadet/U15 Freestyle World Team Trials results

[ad_1]

(Photograph/Sam Janicki; SJanickiPhoto.com)

Cadet Freestyle World Group Trials Outcomes

45 kg finals – Bo Bassett (PA) over Mack Mauger (ID) 10-0, Fall 1:49

third – Brandon Morvari (MN)

4th – Dru Ayala (IA)

fifth – Edwin Sierra (AZ)

sixth – Davis Motyka (PA)

seventh – Javaan Yarbrough (OH)

eighth – Colyn Limbert (OH)

48 kg finals – Luke Lilledahl (MO) over Nathan Desmond (PA) 8-5, 3-0

third – Daniel Guanajuato (AZ)

4th – Benjamin Bast (WI)

fifth – Noah Nininger (VA)

sixth – Benjamin Dunne (IL)

seventh – Elias Navida (CA)

eighth – Dominic Ducato (IL)

51 kg finals – Nathan Jesuroga (IA) over Aden Valencia (CA) 5-2, 2-0

third – Marc-Anthony McGowan (FL)

4th – Dalton Perry (PA)

fifth – Alan Koehler (MN)

sixth – Logan Swensen (MN)

seventh – Marcello Milani (MI)

eighth – Gylon Sims (IL)

55 kg finals – Spencer Moore (KY) over Kael Lauridsen (NE) 3-5, 11-4, 2-1

third – Mason Gibson (PA)

4th – Cael Hughes (OK)

fifth – Kannon Webster (IL)

sixth – Clayton Giddens (OK)

seventh – Grigor Cholakyan (CA)

eighth – Paul Kelly (CA)

60 kg finals – Beau Mantanona (CA) over Brock Bobzien (CA) Fall 2:51, 3-6, 12-10

third – Emilio Ysaguirre (AZ)

4th – Dylan Gilcher (MI)

fifth – Jace Curler (OK)

sixth – Christopher Coates (MO)

seventh – Greyson Clark (WI)

eighth – Ryder Block (IA)

65 kg finals – Meyer Shapiro (MD) over Jadon Skellenger (ID) 17-6, 10-0

third – Angelo Ferrari (OK)

4th – Noah Tolentino (CA)

fifth – Jude Swisher (PA)

sixth – Kael Voinovich (OH)

seventh – Pierson Manville (PA)

eighth – Christopher Moore (IL)

71 kg finals – Levi Haines (PA) over Aiden Riggins (IA) 12-2, 6-6, 10-4

third – Joshua Barr (MI)

4th – Braeden Scoles (WI)

fifth – Antrell Taylor (NE)

sixth – Joseph Sealey (NC)

seventh – Thor Michaelson (WA)

eighth – Grant MacKay (PA)

80 kg finals – James Rowley (OR) over Connor Mirasola (WI) 10-0, 9-4

third – Ryder Rogotzke (MN)

4th – Cody Merrill (CA)

fifth – Drake Buchanan (IN)

sixth – Tate Naaktgeboren (IA)

seventh – Gabe Arnold (GA)

eighth – Antony Tuttle (MN)

92 kg finals – Gavin Nelson (MN) over PJ Casale (NJ) 10-0, 10-0

third – Ben Kueter (IA)

4th – McCrae Hagarty (IA)

fifth – Max Ramberg (WI)

sixth – Blake Jouret (KS)

seventh – Jersey Robb (OK)

eighth – Nicholas Pavlechko (PA)

110 kg finals – Jim Mullen (NJ) over Bradley Hill (IA) 18-5, 9-7

third – Koy Hopke (WI)

4th – Aden Attao (ID)

fifth – Ashton Davis (TN)

sixth – Jacob Walker (IA)

seventh – Nicholas Sahakian (CA)

eighth – Sampson Stillwell (MO)

U15 Freestyle World Group Trials Outcomes

38 kg finals – Slater Hicks (CA) over Gray Burnett (OH) 6-4, 12-2

third – Ignacio Villasenor (CO)

4th – Nico DeSalvo (PA)

fifth – Domenic Munaretto (IL)

sixth – Lincoln Sledzianowski (FL)

seventh – Caleb Noble (WI)

eighth – Cole Welte (NE)

41 kg finals – Haakon Peterson (IA) over Michael Romero (CA) 6-2, 6-0

third – Rocco Cassioppi (IL)

4th – Bruno Cassioppi (IL)

fifth – Lawson Eller (MN)

sixth – Gus Cardinal (AZ)

seventh – Griffin Rial (CO)

eighth – Moses Mendoza (CA)

44 kg finals – Cooper Hilton (TN) over Seth Mendoza (IL) 1-1, 4-4

third – Isaiah Cortez (CA)

4th – Derek Barrows (CO)

fifth – Deven Casey (IL)

sixth – Aiden Smith (IA)

seventh – Kellen Wolbert (WI)

eighth – Ryker Graff (IA)

48 kg finals – Marcus Blaze (OH) over Matthew Martino (ID) 5-1, 8-4

third – Elijah Cortez (CA)

4th – Isaiah Schaefer (IN)

fifth – Johnny Inexperienced (OH)

sixth – Jacob Herm (WI)

seventh – Christian Castillo (AZ)

eighth – Gabriel Ramirez (AZ)

52 kg finals – Benjamin Davino (IL) over Anthony Knox (NJ) 4-6, 9-2, 4-4

third – Aaron Stewart (IL)

4th – Brock Mantanona (CA)

fifth – Jackson Heslin (CA)

sixth – Jake Knight (IA)

seventh – Joshua Requena (CA)

eighth – Angel Serrano (CO)

57 kg finals – Landon Robideau (MN) over Tyson Charmoli (MN) 7-1, 7-2

third – Vince Bouzakis (PA)

4th – Gunner Andrick (WV)

fifth – Mason Gutenberger (MT)

sixth – Alex Braun (MN)

seventh – Kyler Knaack (IA)

eighth – Garrett Reece (CO)

62 kg finals – Ladarion Lockett (OK) over Coby Merrill (CA) 10-0, 17-8

third – Brodie Dominique (OH)

4th – Travis Grace (CA)

fifth – Claudio Torres (IL)

sixth – Wyatt Krejsa (IN)

seventh – Damarion Ross (IA)

eighth – Nevin Smith (CO)

68 kg finals – Bas Daiz (FL) over Justin Avila (IA) 6-3, 7-2

third – Gor Vardanyan (ISU)

4th – Israel Ibarra (AZ)

fifth – Bryce Burkett (MN)

sixth – Emil Necula (GA)

seventh – Angelo Posado (CA)

eighth – Hudson Rogers (ID)

75 kg finals – Aeoden Sinclair (WI) over Terrell McFarland (PA)

third – Peyton Westpfahl (MO)

4th – Arvin Khosravy (CA)

fifth – Dreshaun Ross (IA)

sixth – Tyson Martin (WI)

seventh – Luke Hancock (KS)

eighth – Sir Friday (AZ)

85 kg placewinners

1st – De’Alcapon Veazy (IN)

2nd – Garett Kawczysnki (WI)

third – Espyn Sweers (WI)

4th – Joshua Francis (WI)



[ad_2]

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *