2021 NHSCA Junior National placewinners

[ad_1]

2021 NHSCA nationwide champion Michael Kilic (Photograph/Amber Cloy; SEWrestle.com)

NHSCA Junior Nationwide Placewinners

106 lbs placewinners

1st – Codie Cuerbo (OH)

2nd – Billy Smith (OH)

third – Isiac Paulino (MA)

4th – Christian Guzman (FL)

fifth – Jacob Levin (NY)

sixth – Dante DiStefano (MA)

seventh – Brandon Baldanado (CA)

eighth – Elijah Nguyen (CA)

113 lbs placewinners

1st – Cole Hunt (GA)

2nd – Yanni Vines (AL)

third – Ethan Perryman (CA)

4th – Bridger Ricks (UT)

fifth – Gavin Caprella (OH)

sixth – Glenn Value (LA)

seventh – Noah Luna (NC)

eighth – Sefton Douglass (WY)

120 lbs placewinners

1st – Joey Cruz (CA)

2nd – Kyle Montaperto (NC)

third – Evan Binder (MO)

4th – Mason Leiphart (PA)

fifth – Dylan Coy (PA)

sixth – Carter Tate (NV)

seventh – Zander Phaturos (PA)

eighth – Damion Ryan (OH)

126 lbs placewinners

1st – Fernando Barreto (CA)

2nd – Nash Singleton (OR)

third – Braden Basile (FL)

4th – Damian Mendez (KS)

fifth – Anthony Aniciete (NV)

sixth – Cole Thomas (KY)

seventh – Jackson Polo (NY)

eighth – Andrew Austin (FL)

132 lbs placewinners

1st – Danny Nini (FL)

2nd – Jake Niffenegger (OH)

third – Jordan Soriano (NY)

4th – Jimmy Harrington (MA)

fifth – Ismael Ayoub (OH)

sixth – Angelo Centrone (NY)

seventh – Colton Stoneking (PA)

eighth – Cody Phelps (WY)

138 lbs placewinners

1st – Kelvin Griffin (PA)

2nd – Benny Rogers (NY)

third – Thomas Snipes (SC)

4th – Owen Cline (WA)

fifth – Jacob Woodburn (NC)

sixth – Reese Davis (OK)

seventh – Jack Roszko (NY)

eighth – Zachary Parker (CA)

145 lbs placewinners

1st – Michael Kilic (GA)

2nd – Fin Nadeau (MT)

third – Logan Ours (OH)

4th – Michael Bobola (MA)

fifth – Jeremy Paradice (GA)

sixth – Derek Raike (WV)

seventh – Drake Acklin (OK)

eighth – Cole Homet (PA)

152 lbs placewinners

1st – Nick Vafiadis (VA)

2nd – Nick Fea (PA)

third – MJ Gaitan (CA)

4th – Alex Poore (DE)

fifth – Jonathan Ley (FL)

sixth – Mark Takara (CA)

seventh – Nick Sanko (NY)

eighth – Samuel Beckett (PA)

160 lbs placewinners

1st – Luke Geog (OH)

2nd – Gunner Filipowicz (GA)

third – Dom Baker (VA)

4th – Derek Matthews (ID)

fifth – Ceasar Garza (CA)

sixth – Sergio Desiante (FL)

seventh – Carter Baer (NY)

eighth – Chase Kranitz (PA)

170 lbs placewinners

1st – Matthew Singleton (GA)

2nd – Jonathan Conrad (FL)

third – Michael Altomer (NY)

4th – Brody Conley (OH)

fifth – Brock Fettig (ND)

sixth – Chase Cordia (MO)

seventh – Devon Bell (NC)

eighth – Orion Thivierge (MT)

182 lbs placewinners

1st – Dylan Fishback (OH)

2nd – Kole Mulhauser (NY)

third – Gunnar Garriques (TN)

4th – Mitchell Broskie (OH)

fifth – Hunter Adams (GA)

sixth – Caleb Uhlenhopp (NV)

seventh – Remington Peterson (CO)

eighth – Royce Corridor (VA)

195 lbs placewinners

1st – David Harper (TN)

2nd – Evan Anderson (OH)

third – Michael Bartush (CT)

4th – Jacob Meissner (MN)

fifth – Luke Rasmussen (SD)

sixth – Chris Murphy (CT)

seventh – Owen Warren (SD)

eighth – Chase Levey (PA)

220 lbs placewinners

1st – Nicholas Feldman (PA)

2nd – Eli Fortuner (VA)

third – Austin Kohlhofer (OH)

4th – Carson Floyd (NC)

fifth – Levid Rodriguez (TN)

sixth – Nico Rodriguez (ID)

seventh – JT Connors (WA)

eighth – Jairo Caceras (NY)

285 lbs placewinners

1st – Antonio Ramos (MA)

2nd – Jamier Ferere (NC)

third – Aiden LaComa (VA)

4th – Adolfo Betancur (RI)

fifth – Nolan Neves (OH)

sixth – Matthew Jimenez (FL)

seventh – Matthew Cruise (PA)

eighth – Harrison Merriman (MO)



[ad_2]

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *